NASZE ZWYCIĘSTWO

image001  W środę 26 kwietnia 2017r. uczniowie klasy IIId –  Julia Gałgan, Julian Piersiak i Krzysztof Walicki pod opieką wychowawcy Małgorzaty Goclon-Słonka  uczestniczyli w VII Edycji Powiatowo-Gminnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego „Przyjaciele Przyrody” zorganizowanym przez ZS im. ks. M. Lachora w Górnie.

  Konkurs składał się z czterech etapów. Pierwszy etap polegał na indywidualnym rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę uczniów. Pytania dotyczyły ekologii, świata roślin i zwierząt występujących na polu uprawnym i łące ze szczególnym uwzględnieniem gatunków chronionych, źródeł zanieczyszczenia środowiska oraz sposobów jego ochrony. Na tym etapie bezkonkurencyjna okazała się nasza uczennica Julia Gałgan, która zdobyła najwięcej punktów ze wszystkich uczestników konkursu. Drugi etap polegał na ułożeniu puzzli na czas, gdzie nasza drużyna znowu okazała się najlepsza. W kolejnym etapie, w którym należało rozpoznać sześć rodzajów zbóż, również nasi uczniowie udzielili  doskonałej odpowiedzi.  Ostatni etap polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej bukiet z kwiatów polnych i zbóż.

Uczniowie klasy IIId zdobyli najwięcej punktów pokonując 15 zespołów z powiatu.

Za odniesione zwycięstwo otrzymali nagrody książkowe i lupy, a  szkoła –  ogromny puchar.

W konkursie uczestniczyli także uczniowie  z klasy IIIb przygotowywani przez p. Annę Kowalską. Byli to Weronika Ożóg, Maciej Koziarz oraz Seweryn Nowak,  którzy wykazali się sporą wiedzą zajmując II miejsce w konkursie.

Galeria

image003 image002

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 69
  • Odwiedzin dzisiaj: 11
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1417
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1