Nasi uczniowie na Podkarpackiej Nocy Biologów

image00212 stycznia 2018 roku grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w drugiej edycji Podkarpackiej Nocy Biologów na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Zostały otwarte przed nami na oścież drzwi pracowni i laboratoriów. Uczniowie zostali zaproszeni na wykłady, pokazy i warsztaty.W ramach zajęć dowiedzieli się, że w Polsce żyje zaledwie 800 wilków. A później wyznaczali bezpieczną trasę jaką musi pokonać wilk z Bieszczad do lasu Sokołowskiego i wyniosła ona ok 232 km. Dowiedzieli się również w jaki sposób entomolodzy (naukowcy zajmujący się owadami) wabią , zbierają i odławiają różne owady.  Mogli  przeprowadzić analizę próbek odzieży w ramach warsztatów skąd Mama wie, że byłeś na wagarach? Wysłuchali również ciekawych wykładów pana dr hab. inż. Pawła Czarnoty – ,,Związki partnerskie, czyli rzecz o porostach” , oraz pani dr hab. Idali Kasprzyk – „Sekrety kwiatów”. Zwiedzali wystawy oraz sprawdzili swoje wiadomości w różnych quizach  i zabawach przyrodniczych.

Dziękujemy Pracownikom oraz Studentom Wydziału Biologiczno-Rolniczego UR za wprowadzenie nas w ten niecodzienny świat biologii. Było to niezwykłe wydarzenie i zdobycie nowych i ciekawych doświadczeń. Już nie możemy się doczekać kolejnej Nocy Biologów.

Opiekę nad grupą młodzieży w czasie wyjazdu sprawowały panie: Barbara Kapuścińska i Anna Tęcza- Blicharz.

Galeria

image010 image009 image008

image007 image006 image005

image003 image004

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1