Nasi uczniowie na Podkarpackiej Nocy Biologów

11 stycznia 2019 roku grupa 24 uczniów z naszej szkoły wzięła udział w trzeciej edycji Podkarpackiej Nocy Biologów na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego.     

Zostały otwarte przed nami drzwi pracowni i laboratoriów. Uczniowie zostali zaproszeni na wykłady, pokazy i warsztaty. W ramach zajęć dowiedzieli się, jakie pomniki przyrody nieożywionej występują na terenie województwa podkarpackiego. Następnie uczniowie przypomnieli sobie, jakie krajobrazy występują na ziemi. Po zakończonym wykładzie, uczniowie wzięli udział w konkursie polegającym na podróży przez różne krajobrazy świata i rozpoznawaniu ich typów.  Zespół złożony z Zuzanny Wawrzaszek
i Agnieszki Olechowskiej wygrał ten konkurs, uczennice zdobyły obdarowane nagrodami rzeczowymi. Młodzież mogła się również poczuć jak pracownicy laboratorium, gdyż samodzielnie izolowali DNA z owoców malin i kiwi. Badaniu zostały poddane również drożdże, z których uczniowie izolowali białko.

Dziękujemy Pracownikom oraz Studentom Wydziału Biologiczno-Rolniczego UR za wprowadzenie nas w ten niecodzienny świat biologii. Było to niezwykłe wydarzenie
i zdobycie nowych i ciekawych doświadczeń. Już nie możemy się doczekać kolejnej Nocy Biologów.

Opiekę nad grupą młodzieży w czasie wyjazdu sprawowały panie: Barbara Kapuścińska i Anna Tęcza- Blicharz.

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 55
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 557
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1