My w wielkim Mieście :) !

20170405_194659 (1)Uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odkrywają tajniki Savoir vivru.

 Nasz projekt realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Dzieci Potrzebujących Pomocy w Sokołowie Małopolskim oraz Prezydium Rady Rodziców naszej szkoły. Działanie to jest możliwe do zrealizowania dzięki dotacji uzyskanej z  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach konkursu grantowego „Równać szanse”. Na pierwszym spotkaniu określiliśmy nasze słabe strony i podjęliśmy działania aby to zmienić.

 

Cały projekt podzieliliśmy na trzy etapy:

I- wizaż i stylizacja ubioru,

II- zachowanie przy stole,

III- Warsztaty taneczne.

Każdy etap będzie kończył się praktycznym sprawdzianem nabytych umiejętności w trakcie wyjazdu do teatru, restauracji, oraz uroczystego zakończenia projektu- wyjazd 3 dniowy do Krakowa.

Od lutego 2017 odbywały się spotkania młodzieży z kosmetyczką P. Agnieszką która wprowadzała ich w tajniki kosmetologii, wizażu, oraz stylizacji ubioru. Na zajęciach nauczyli się jak rozróżniać rodzaje cery i jak o nią dbać. Poznali jak dostosować makijaż do sytuacji, i miejsca do którego się wybieramy. Tematem następnych zajęć była pielęgnacja paznokci (damskich i męskich). Ostatnim etapem tego bloku tematycznego była stylizacja ubioru, czyli jak dostosować elementy naszego ubioru aby do siebie pasowały. Powstała fantastyczna kolekcja mody która została przedstawiona jak na prawdziwym pokazie mody.

Kwintesencją tego bloku tematycznego był wyjazd do Teatru  im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie gdzie sprawdzili w praktyce nabyte umiejętności.

Etap ten był bardzo ciekawy i pouczający, dowiedzieli się bardzo dużo o swoim wizerunku na co zwracać uwagę, jak widzą nas inni, teraz z niecierpliwością czekamy na następny etap gdzie P. Waldemar Mucha (Barman, kelner, barista) zaznajomi nas z tajnikami stołu i zastawy, oraz wprowadzi nas w świat kawy i herbaty.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 173
  • Odwiedzin dzisiaj: 107
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1761
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1