Mistrzostwa Zespołu Szkół w Szachach Szybkich.

Dyrekcja naszej szkoły od kilku lat konsekwentnie promuje i wspiera naukę gry w szachy, jako formę rozwoju naszych uczniów.  Dzięki świadomym inwestycjom w rozwój tej królewskiej gry w naszej szkole, coraz więcej dzieci i młodzieży poznaje jej tajniki w ramach lekcji i zajęć pozalekcyjnych na świetlicy szkolnej.  Powszechnie wiadomo, że szachy są grą, która rozwija pamięć, poprawia koncentrację, rozwija logiczne myślenie, promuje wyobraźnię i twórczość, rozwija zdolność przewidywania konsekwencji działań dlatego jest doskonałą formą nauki i jednocześnie zabawy dla dzieci i młodzieży.  Kwintesencją  szachów jest możliwość sprawdzenia się podczas rywalizacji. Uczestnictwo w zawodach szachowych kształtuje charakter młodego człowieka, sprawia że staję się on silniejszy psychicznie, uczy radzić sobie ze stresem oraz  mobilizuje do podejmowania coraz większych wyzwań.

W dniu 21 października na świetlicy szkolnej dwudziestu młodych adeptów gry w szachy rywalizowało w turnieju, który oprócz wyłonienia najlepszych miał za zadanie przede wszystkim promocję tej dyscypliny sportu. Przyjazna atmosfera wśród uczestników, możliwość sprawdzenia się uczniów klas nauczania początkowego ze starszymi kolegami i koleżankami, powodowała że  z zawodów każdy niezależnie od miejsca wychodził z uśmiechem. Wynik był sprawą drugorzędną ale z kronikarskiego obowiązku należy ogłosić, że w kategorii dziewcząt zwyciężyła Kinga Kawa z klasy 6c a w kategorii chłopców triumfował Wojciech Okoń z klasy 5a. Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy i jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszych zawodów.  Zachęcamy również rodziców do znalezienia czasu na wspólną grę z dzieckiem bo szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysł dziecka .

Łukasz Marecki

Galeria

 

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 67
  • Odwiedzin dzisiaj: 168
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1943
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1