,,Matka Ziemia” – Niepodległa, niepokorna… Finał XVII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży

image001                                   28 listopada 2017 r. w Pysznicy  odbył się uroczysty finał XVII Międzywojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży ,,Matka Ziemia”. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili : pani Janina Sagatowska – Senator RP, która objęła honorowy patronat nad przedsięwzięciem oraz przedstawiciele władz Gminy Pysznica. Patronat nad Przeglądem objęła także Podkarpacki Kurator Oświaty pani Małgorzata Rauch. 

Inspiracją artystyczną dla uczestników tegorocznego przeglądu twórczości było hasło „Matka Ziemia”- Niepodległa, niepokorna. Swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 41 szkół i 2 przedszkoli z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Na konkurs napłynęło 315 prac plastycznych i 124 utwory poetyckie. Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki oraz poetów Pani Małgorzaty Żureckiej – sekretarza Związku Literatów Polskich w Rzeszowie i ks. dra Mariana Balickiego przyznało 34 nagrody oraz 66 wyróżnień. Nagrodzone prace zostały opublikowane w antologii, którą otrzymali laureaci i zaproszeni goście.

Głównym punktem uroczystości był koncert połączony z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Uczniowie słowami pieśni i nagrodzonych wierszy wypowiadali się na temat naszej Ojczyzny, uniwersalnych wartości, takich jak wiara, patriotyzm, wolność, tradycja i kultura. Cytując słowa Patrona nawoływali do zachowania piękna ziemi dla przyszłych pokoleń, szacunku do ziemi ojczystej i dbania jej  przyszłość.

Uczniowie  naszej Szkoły  zostali laureatami  tego Przeglądu i uczestniczyli w uroczystości jego podsumowania wraz z opiekunem p. Małgorzatą Kwolek.

 Byli to, w kategorii prace plastyczne:

 Magdalena Koch uczennica klasy 2 a – wyróżnienie;

Nikola Koziarz uczennica klasy 4 c – II nagroda;

Łukasz Rafiński uczeń klasy 4 b – III nagroda;

Zuzanna Wawrzaszek uczennica klasy 7 b – wyróżnienie;

Martyna Chorzępa uczennica klasy IIC/PG – I nagroda.

 

W kategorii prace literackie – poezja:

 Gabriela Nawojska uczennica klasy IIIA/PG – III nagroda

Opiekunami artystycznymi laureatów były p. Małgorzata Kwolek w kategorii prace plastyczne i p. Barbara Dobrzańska w kategorii prace literackie – poezja. Prace plastyczne zostały wykonane za zajęciach kółka plastycznego.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów i inspiracji twórczych, których mogą poszukiwać w pięknie najbliższego otoczenia, w historii naszej Ojczyzny, w jej przeszłości i teraźniejszości.

Małgorzata Kwolek

Galeria

 image002 image003 image005 image004

image007 image006 image008 image010

image009 image011 image012 image013

image014 image015

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 73
  • Odwiedzin dzisiaj: 20
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1426
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1