„ Kiedy trzeba…” Wojewódzki konkurs recytatorski dla młodzieży gimnazjalnej

image008Ku wartościom

„ Takie będą Rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie”

J. Zamoyski

W dniu 4 listopada 2016 roku, w Sokołowie Małopolskim odbył się wojewódzki konkurs recytatorski dla młodzieży gimnazjalnej „ Kiedy trzeba…”. Była to ósma  edycja tegoż konkursu, tym razem  uczestnicy mogli recytować wiersze dowolnie wybranych poetów polskich, którzy poprzez swoją twórczość i „za sprawą” swojej twórczości przekazywali i przekazują kolejnym pokoleniom młodych ludzi takie wartości jak np. tolerancję, patriotyzm, kult pracy, bezinteresowność, uczciwość, poświęcenie, wrażliwość na cierpienie innych itp. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka polskiego i historii uczący w Zespole Szkół im. Jana Pawła II, w Sokołowie Młp., tj. mgr Stanisław Kula i Barbara Skóra – Czachor. Honorowy patronat nad konkursem objął profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Kazimierz Ożóg.

Celem konkursu jak zawsze było propagowanie piękna poezji i prozy polskiej,
rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień młodzieży gimnazjalnej. Rozwijanie poprzez literaturę wrażliwości i emocjonalności młodzieży. Uświadomienie uczniom związku literatury z historią naszego kraju

Jako organizatorzy pragniemy również, aby konkurs ten promował nasze miasto oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., w województwie podkarpackim.

Podczas konkursu młodzi artyści  recytowali wybrany przez siebie utwór poetycki lub fragmenty prozy.

Komisja konkursowa oceniała uczestników według następujących kryteriów: dobór repertuaru, znajomość tekstu, interpretacja utworu, a także ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy oceniani byli w kategorii recytacja klasyczna.

W konkursie brało udział 19 uczestników z 7 gimnazjów całego województwa podkarpackiego z następujących szkół : Publiczne Gimnazjum w ZS w Trzebosi, Publiczne Gimnazjum w ZS im. Jana Pawła II w Sokołowie Młp., Gimnazjum
w Nowej Wsi, Gimnazjum w Górnie, Gimnazjum w ZS w Gnojnicy Dolnej, Gimnazjum w Zaczerniu, Gimnazjum w Kamieniu, Gimnazjum nr 1 w Kolbuszowej.

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów: Klaudia Gajdek Gimnazjum w Zaczerniu, Aleksandra Okoń Gimnazjum w ZS im. Jana Pawła II, w Sokołowie Małopolskim, Katarzyna Wierzchowska Gimnazjum w Nowej Wsi.

Komisja przyznała również następujące wyróżnienia: Sylwii  Bandurze, Weronice Cisek, Agnieszce Drzał, Natalii Flis, Dominice Kicińskiej, Barbarze Kiełb, Karolinie Madej, Julii Nurzyńskiej, Magdalenie Pustkowskiej, Aleksandrze Zdeb.

W imieniu organizatorów jeszcze raz serdecznie gratulujemy laureatom
i wyróżnionym.

Dziękujemy również za udział i przygotowanie pozostałym uczestnikom konkursu.

Pragniemy też podziękować wszystkim nauczycielom, którzy zachęcili uczniów do udziału w konkursie i pracowali wraz z nimi nad przygotowaniem repertuaru do konkursu

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki  w postaci artykułów szkolnych, papierniczych i dyplomy od organizatora konkursu a laureaci i wyróżnieni cenne nagrody książkowe, pomoce szkolne oraz akcesoria komputerowe.

Konkurs zakończył wspólny poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcie.

Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję, że w przyszłości nasze przedsięwzięcia spotkają się z taką samą przychylnością i jeszcze większym zainteresowaniem.

Pragniemy również podziękować sponsorom konkursu, którymi byli: Urząd Gminy i Miasta w Sokołowie Młp., Bank Spółdzielczy w Sokołowie Młp., Ceramix, Spark System.

Organizatorzy

B.Skóra – Czachor

St. Kula

Galeria

image009 image001 image007 image006

image005 image004 image003 image002

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 69
  • Odwiedzin dzisiaj: 11
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1417
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1