Inicjatywy papieskie

10 października 2021 roku przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. W naszej szkole, która nosi zaszczytne imię Jana Pawła II, podejmowane były liczne inicjatywy, mające na celu uczczenie naszego Wielkiego Polaka.

XXI Pielgrzymka Szkół Rodziny Jana Pawła II

            7 października braliśmy udział w XXI Pielgrzymce Szkół Rodziny Jana Pawła II. Jak co roku pojechaliśmy do Częstochowy, by pokłonić się Jasnogórskiej Pani i ofiarować Jej nasze radości i smutki. W ciszy i skupieniu modliliśmy się przed cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny. Przed Mszą świętą zwiedzaliśmy podziemną trasę, gdzie obejrzeliśmy makietę przedstawiającą najazd szwedzki, szaty liturgiczne, armaty, średniowieczne księgi. Podczas Eucharystii wysłuchaliśmy słów biskupa Henryka Tomasika, który w homilii przywołał postać naszego Patrona, a także bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

            Druga część wyjazdu  miała charakter rozrywkowo-wypoczynkowy, ponieważ pojechaliśmy do parku wodnego w Krakowie. Niektórzy nie opuszczali brodzików dla dzieci z wyspą piratów, ale także byli tacy, którzy odważyli się zjechać ekstremalnie szybką zjeżdżalnią „Nitro”.

            Opiekunami podczas wyjazdu byli p. Agnieszka Pustkowska, p. Patrycja Cynkier i ks. Wojciech Chrostowski

Rzeszowski Szlak Świętych

            W sobotnie przedpołudnie, 9 października, grupa uczniów z klas ósmych pod opieką ks. Wojciecha Chrostowskiego i p. Agnieszki Pustkowskiej udała się na pielgrzymkę „Rzeszowskiem Szlakiem Świętych”. Na jej drodze znalazły się: Bazylika Ojców Bernardynów, Kościół Farny, Ratusz rzeszowski, Kościół Świętego Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów w Rzeszowie, Katedra rzeszowska, Park Papieski i Kuria Diecezjalna w Rzeszowie.

            Wszystkie te miejsca związane były z postacią św. Jana Pawła II. Przy ich nawiedzaniu podejmowane były modlitwy, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, adoracja krzyża.

            Zdrożeni, pielgrzymkę zakończyliśmy posiłkiem – kebabem.

            Cieszymy się, że ta forma na stałe wpisuje się do kalendarza imprez naszej szkoły.

Różaniec nauczycieli i msza święta.

            21października dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim odmawiali różaniec w intencji całej społeczności szkolnej. W rozważaniach poszczególnych tajemnic przypomniane były słowa naszego Patrona. Mamy nadzieję, że wspólna modlitwa doda nam sił w pracy i nauce, zwłaszcza w tak trudnym okresie, jak przeżywamy.

            22 października, we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, podczas Mszy Świętej wystawiony został sztandar naszej szkoły, a uczniowie włączyli się w obstawę liturgii.

„Kremówka Papieska”

            22 października Szkolne Koło Caritas rozprowadzało kremówki, wykonane zgodnie z wadowicką recepturą. Zwyczaj ten na dobre zagościł w naszej szkole. Jest to słodka forma pomagania. Pozyskane fundusze przekazane zostały na cele charytatywne – Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz potrzeby Caritasu.

III Zjazd Szkół Rodziny Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej

            27 października p. Agnieszka Pustkowska i ks. Wojciech Chrostowski brali udział w bardzo ważnym i doniosłym wydarzeniu, jakim był Zjazd Szkół Rodziny Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej. W tym roku odbywał się w Kupnie.

            Na spotkaniu z księdzem biskupem Janem Wątrobą przybyli m. in. p. kurator oświaty p. Małgorzata Rauch, poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, dyrektorzy i nauczyciele z placówek oświatowych noszących imię Papieża – Polaka.

            Po uroczystej Mszy świętej uczniowie miejscowej szkoły zaprezentowali program artystyczny.

            W czasie spotkania ksiądz biskup oraz pozostali goście zwracali uwagę na jego integrującą rolę. Podkreślali, że jesteśmy wielką Rodziną, która realizuje cele naszego Patrona.

            Zjazd relacjonowany był w katolickim „Radio Via” gdzie p. Agnieszka i ks. Wojciech udzielali wywiadu. Przedstawili w nim działania podejmowane przez naszą szkołę, wpisując się w nauczanie papieża Jana Pawła II.

„Z Wadowic do świętości”

            Uczniowie z klas II-VIII wzięli udział w XVI edycji wojewódzkiego konkursu „Z Wadowic do Świętośći”, organizowany, przez Szkołę Podstawową nr 2 w Bratkowicach i Dom Kultury w Trzcianie. W tym roku przebiegał pod hasłem „Nie lękajcie się! – w czasie pandemii”. Możemy pochwalić się następującymi sukcesami w kategorii plastycznej:

  • 1 miejsce – Dominika Partyka kl. 8a (kategoria kl. 5-8)
  • wyróżnienie – Nikola Koziarz kl. 8c (kategoria kl. 5-8)
  • wyróżnienie – Julia Rzeszutek kl. 4c (kategoria kl. 2-4)

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1