I Gminny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Spotkanie z Mikołajkiem”

9 listopada w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy Zostań mistrzem pięknego czytania pod hasłem” Spotkanie z Mikołajkiem” dla klasy II i III Szkoły Podstawowej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta w Sokołowie Małopolskim. Organizatorem konkursu była Joanna Wójcik nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, która otworzyła oficjalnie konkurs witając uczniów oraz ich opiekunów, następnie przekazując głos pani Dyrektor Szkoły, która życzyła wszystkim uczestnikom powodzenia.

Celem konkursu było: popularyzacja czytelnictwa i rozwijanie kompetencji czytelniczych, wdrażanie do staranności przekazu językowego, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, promujących pozytywne wzorce zachowań, wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu, promowanie wartościowej literatury, mobilizowanie uczniów do regularnego czytania. Do konkursu przystąpiło 12 drugoklasistów oraz 16 trzecioklasistów z siedmiu szkół.

Od uczestników oczekiwano nie tylko płynnego i wyraźnego przeczytania tekstów, ale także zaprezentowania swoich indywidualnych umiejętności lektorskich: oddania opisywanych
w tekście emocji czy zinterpretowania dialogów.

Poszczególne wystąpienia oceniało jury, pod przewodnictwem Pani Donaty Drozd – pracownika Biblioteki Publicznej w Sokołowie Małopolskim, Pani Barbary Łach – emerytowanej nauczycielki języka polskiego oraz Pani Agnieszki Dudzik- nauczycielki języka polskiego w Sokołowie Małopolskim.

Przygotowani do konkursu przez swoich nauczycieli i rodziców, uczniowie klas II interpretowali fragmenty książki R. Goscinnego: „Mikołajek”, natomiast uczniowie klas III „Mikołajek i spółka”. W czasie przerwy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami udali się na poczęstunek. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania podczas oceny umiejętności młodych adeptów sztuki pięknego czytania. Przyznawano punkty za technikę czytania, środki wyrazu artystycznego i interpretację tekstu. Jury po podliczeniu punktów i burzliwych obradach wyłoniło zwycięzców kolejnych miejsc, którzy otrzymali dyplomy i nagrody.

Pan Burmistrz Andrzej Ożóg, Pani Dyrektor Szkoły Pani Barbara Skóra-Czachor oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Krzysztof Różański pogratulowali i wręczyli nagrody, dyplomy oraz upominki każdemu uczestnikowi konkursu. Nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu otrzymali dyplom podziękowania dla szkoły.

Bardzo dziękuję Pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców za wsparcie oraz pomoc
w pozyskaniu nagród i upominków.

Wyniki I edycji Gminnego Konkursu Czytelniczego:

W kategorii klas II:

1 miejsce – Filip Stopyra – Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Niedźwiedzkiej

2 miejsce – Łukasz Ożóg – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II
w Sokołowie Małopolskim

3 miejsce – Szymon Prucnal – Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce

Wyróżnienia:

Cezary Student – Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wólce Niedźwiedzkiej

Marianna Kulasa – Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II
w Sokołowie Małopolskim

W kategorii klas III:

1 miejsce: Bartłomiej Sroczyk  – Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Stanisława Kostki w Trzebosi

2 miejsce: Aleksandra Kiełb – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Partyki w Górnie

3 miejsce: Błażej Wójcik – Szkoła Podstawowa nr 3 im. św. Faustyny Kowalskiej w Trzebosi

Wyróżnienia:

Kacper Bolko – Szkoła Podstawowa w Wólce Sokołowskiej

Wiktor Ruszała – Zespół Szkół im.ks.M. Lachora w Górnie

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 61
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 563
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1