Granty III edycji Programu mPotęga rozdane! – Publiczne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sokołowie Małopolskim znalazło się wśród 68 nagrodzonych adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski!

logoŁamigłówki, warsztaty, gry planszowe, blogi edukacyjne, quizy, filmiki, gry terenowe i wiele innych – tak może wyglądać nauka matematyki! Zwolennicy edukacji przez zabawę, pasjonaci nauk ścisłych, mający pomysły na niebanalne
i skuteczne uczenie matematyki, będą mogli realizować projekty w ramach
III edycji Programu „mPotęga”.

         III edycja Programu mPotęga była skierowana do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych
z całej Polski. Fundacja otrzymała 880 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 210 Projektów – 142 adresowane do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych
i ich rodziców oraz TYLKO 68 adresowanych do uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych a wśród nich NASZE GIMNAZJUM.

W ramach funduszy uzyskanych z projektu zaangażujemy młodzież do przeprowadzenia warsztatów, pokazów matematycznych dla rówieśników, dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych. Wykreujemy matematyczne gry, quizy, łamigłówki (planszowe, terenowe i inne). Stworzymy filmiki edukacyjne. Do współpracy zaprosimy Radę Rodziców. Całość zakończymy piknikiem edukacyjnym.

Przy okazji zakupimy wiele pomocy matematycznych, gier, planszy, programów multimedialnych. Pokażemy, że matematyką można się bawić.

Już ponad 16 tys. uczniów i rodziców przekonało się, że matematyki można się uczyć w sposób ciekawy i przystępny. Od 2014 roku, mFundacja w partnerstwie
z Fundacją Dobra Sieć realizuje program grantowy „mPotęga”, w którym pasjonaci matematyki mogą zdobyć fundusze na własne projekty edukacyjne.

Misją fundacji mBanku jest zwiększanie zainteresowania matematyką
i podnoszenie poziomu edukacji matematycznej w Polsce. Dwie poprzednie edycje mPotęgi objęły 96 projektów matematycznych, zachęcających dzieci i młodzież do poznania bliżej świata liczb, geometrii i logicznego myślenia. Wzięło w nich udział ponad 16 tys. uczniów i rodziców. mFundacja przekazała na ten cel ponad 560 tys. zł.

mPotęga to szansa dla zaangażowanych, pomysłowych nauczycieli i społeczników na zrealizowanie ich autorskich projektów matematycznych. Każdy, komu zależy na zaszczepieniu młodym ludziom zainteresowania matematyką powinien zgłosić swój pomysł w  kolejnej edycji. Zasięg programu rozszerzamy na cały kraj” – zachęca Iwona Ryniewicz, Prezes mFundacji.

 

 

                                                                                                              Koordynator projektu dr Beata Kraska

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1