Gminny Konkurs Plastyczny pt. ,,W bieli i czerwieni – moje Boże Narodzenie”

 W ramach wspólnego świętowania Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej Gminie odbył się Gminny Konkurs Plastyczny pt. ,,W bieli i czerwieni – moje Boże Narodzenie”. Podsumowanie konkursu nastąpiło 17 grudnia 2018r. Koordynatorem i organizatorem konkursu była p. Małgorzata Kwolek – nauczyciel plastyki w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim. Finał i wręczenie nagród odbyło się 15 stycznia 2019r. o godzinie 11:00. Uczestniczyła w nim i nagrody wręczała, w imieniu Szkoły, pani wicedyrektor dr Beata Kraska.

 „W bieli i czerwieni…” – to myśl przyświecająca pracy młodych artystów uczestników tego konkursu. Swoje prace plastyczne zaprezentowali uczniowie z 8 szkół z terenu naszej Małej Ojczyzny. Były to: Szkoła Podstawowa Nr 1 im. bł. B. Markiewicza w Trzebosi; Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Św. St. Kostki w Trzebosi; Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Św. F. Kowalskiej w Trzebosi; Zespół Szkół Nr1 im. H. Sienkiewicza w Nienadówce; Zespół Szkół Nr2 im. M. Konopnickiej w Nienadówce; Zespół Szkół  im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała St. Wyszyńskiego w Wólce Niedźwiedzkiej; Zespół Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Trzebusce oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Małopolskim. Na konkurs napłynęło ogólnie 196 prac plastycznych, w czterech grupach wiekowych: 36  prac dzieci przedszkolnych, 86 prac dzieci klas I – III szkoły podstawowej, 62 prace dzieci klas IV – VI szkoły podstawowej oraz 12 prac klas VII-VIII i III klasa gimnazjum. Wychowankowie przedszkoli i uczniowie różnych typów szkół w autorskich pracach plastycznych starali się przedstawić niepowtarzalny urok świąteczny polskiego Bożego Narodzenia. Przedstawiali elementy ojczystej ziemi oraz wyrażali swoje przeżycia i emocje dotyczące idei wolności i współczesnego patriotyzmu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy laureatom, tego konkursu. Gorące podziękowania kierujemy także w stronę naszych sponsorów, czyli do Gminy Sokołów Małopolski i Firmy ,,Connect” z Sokołowa Małopolskiego – dziękujemy!

Mamy nadzieję, że konkurs w tej formie podobał się  i zapraszamy do kolejnych konkursów w naszej szkole.

Małgorzata Kwolek

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 160
  • Odwiedzin dzisiaj: 63
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1717
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1