Finał Wojewódzki Gimnazjady w Lekkiej Atletyce

image003W środę 30. IX. 2015r odbył się w Rzeszowie na stadionie Resovii finał województwa podkarpackiego w lekkiej atletyce. Wśród  kilkuset uczestników z terenu całego województwa znaleźli się również nasi reprezentanci, zwycięzcy zawodów powiatowych.

            Po występie naszej sztafety męskiej 4 x 100 m na zawodach powiatowych mieliśmy ciche nadzieje na dobre miejsce na zawodach wojewódzkich. Wystartowaliśmy w trzeciej serii zawodów, niestety drobne błędy techniczne przy zmianach spowodowały, że pobiegliśmy nieco gorzej niż tydzień wcześniej na zawodach powiatowych, czas 50,18 sekund pozwolił na wygranie serii, ale było to za mało by liczyć się w walce o medale. Dość powiedzieć, że czas uzyskany podczas zawodów powiatowych dałby nam brązowy medal gimnazjady. Ostatecznie wylądowaliśmy na dobrej siódmej lokacie wśród 21 sztafet. Wygrało gimnazjum z Dębicy z czasem 48,83 s. Skład sztafety: Konrad Białek, Szczepan Chorzępa, Michał Rak, Krzysztof Jakubiec i zawodnik rezerwowy Patryk Magnucki.

            Przy nieciekawych warunkach atmosferycznych oczekiwaliśmy na start naszego reprezentanta w biegu na 300m, Krzysztofa Jakubca. Nasz zawodnik zdecydowanie wygrał serię trzecią z nowym rekordem życiowym 39,42 sekund! Ostatecznie po 5 seriach Krzysiek zajął rewelacyjne trzecie miejsce na 31 startujących w zawodach ustępując jedynie trenującym zawodnikom z Radomyśla i Stalowej Woli i odebrał brązowy medal zawodów wojewódzkich.

            Podsumowując starty naszych lekkoatletów z gimnazjum okazały się dużym sukcesem, nasza młodzież rywalizowała z najlepszymi – zawodnikami klubów lekkoatletycznych, uczestnikami i medalistami mistrzostw Polski z liczących się w Polsce ośrodków lekkoatletycznych i na ich tle wypadła bardzo dobrze. Zdobyliśmy 27 punktów do rywalizacji sportowej szkół i bardzo dobrze zainaugurowaliśmy sportowy rok szkolny 2015/2016.

   Łukasz Marecki

Galeria

image004  image002 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 68
  • Odwiedzin dzisiaj: 10
  • Odwiedzin wczoraj: 84
  • Ostatni tydzień: 1416
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1