Finał Wojewódzki Gimnazjady w Lekkiej Atletyce

image003W środę 30. IX. 2015r odbył się w Rzeszowie na stadionie Resovii finał województwa podkarpackiego w lekkiej atletyce. Wśród  kilkuset uczestników z terenu całego województwa znaleźli się również nasi reprezentanci, zwycięzcy zawodów powiatowych.

Po występie naszej sztafety męskiej 4 x 100 m na zawodach powiatowych mieliśmy ciche nadzieje na dobre miejsce na zawodach wojewódzkich. Wystartowaliśmy w trzeciej serii zawodów, niestety drobne błędy techniczne przy zmianach spowodowały, że pobiegliśmy nieco gorzej niż tydzień wcześniej na zawodach powiatowych, czas 50,18 sekund pozwolił na wygranie serii, ale było to za mało by liczyć się w walce o medale. Dość powiedzieć, że czas uzyskany podczas zawodów powiatowych dałby nam brązowy medal gimnazjady. Ostatecznie wylądowaliśmy na dobrej siódmej lokacie wśród 21 sztafet. Wygrało gimnazjum z Dębicy z czasem 48,83 s. Skład sztafety: Konrad Białek, Szczepan Chorzępa, Michał Rak, Krzysztof Jakubiec i zawodnik rezerwowy Patryk Magnucki.

Przy nieciekawych warunkach atmosferycznych oczekiwaliśmy na start naszego reprezentanta w biegu na 300m, Krzysztofa Jakubca. Nasz zawodnik zdecydowanie wygrał serię trzecią z nowym rekordem życiowym 39,42 sekund! Ostatecznie po 5 seriach Krzysiek zajął rewelacyjne trzecie miejsce na 31 startujących w zawodach ustępując jedynie trenującym zawodnikom z Radomyśla i Stalowej Woli i odebrał brązowy medal zawodów wojewódzkich.

Podsumowując starty naszych lekkoatletów z gimnazjum okazały się dużym sukcesem, nasza młodzież rywalizowała z najlepszymi – zawodnikami klubów lekkoatletycznych, uczestnikami i medalistami mistrzostw Polski z liczących się w Polsce ośrodków lekkoatletycznych i na ich tle wypadła bardzo dobrze. Zdobyliśmy 27 punktów do rywalizacji sportowej szkół i bardzo dobrze zainaugurowaliśmy sportowy rok szkolny 2015/2016.