Ferie na sportowo

DSC06880W dniach od 2 – 6 lutego 2015 r.  16 uczniów z klas pierwszych Publicznego Gimnazjum w Sokołowie  w godz. od 845   do 1330  uczestniczyło w prowadzonym na zasadzie wolontariatu zimowym sportowym obozie dochodzeniowym. Kierownikiem obozu był p. Stanisław Kula, a zajęcia z młodzieżą prowadził Bogusław Rybak.  Bazą dla obozu były obiekty Zespołu Szkół oraz Krytej Pływalni.
Zajęcia  rozpoczynała zbiórka  w szkole, po czym wszyscy udawali się na basen.  Uczestnicy obozu doskonalili  swoje umiejętności pływackie oraz brali udział w  zajęciach rekreacyjnych.  Po basenie wszyscy udawali się na posiłek do szkolnej  stołówki, gdzie szefowa kuchni p. Danuta Kuduk serwowała smaczne posiłki. Około godz. 11. rozpoczynały się zajęcia teoretyczne. W czasie ich trwania prezentowane i omawiane były filmy o tematyce sportowej. W czwartek zamiast filmu uczestnicy obozu spotkali się  z p. Dominikiem Matułą, który  wprowadził   ich w podstawowe  tajniki fotografii.  Po zajęciach teoretycznych rozpoczynał się trening. W trening wplecione były elementy ćwiczeń ogólnorozwojowych i specjalistycznych.  W trakcie  zajęć uczniowie doskonalili i rozwijali swoje umiejętności z zakresu gry w badmintona. W czwartek, uczestnicy obozu  rywalizowali o palmę pierwszeństwa na basenie i na hali sportowej w konkursach przygotowanych przez pomysłodawcę, organizatora  a zarazem prowadzącego obóz p. Bogdana Rybaka.  Wszyscy uczestnicy za udział otrzymali upominki. Ostatni dzień – piątek, to dzień w który wybraliśmy się do Rzeszowa. Celem naszej wizyty w stolicy Podkarpacia było lodowisko.  Po wypożyczeniu sprzętu uczniowie wyszli na lód. Jedni badali prędkość z jaką można się poruszać po lodowisku, inni zapoznawali się z zasadami grawitacji  i analizowali twardość lodu. Pobyt na lodowisku zakończyła ciepła herbata oraz krótka wizyta w centrum handlowym. A potem pozostał już tylko powrót do szkoły, posiłek, odprawa na zakończenie i dalszy ciąg ferii ale już w domu.

W imieniu organizatorów i młodzieży dziękujemy  tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego by obóz mógł się odbyć. Bez ich pomocy, życzliwości i wsparcia nie moglibyśmy  zapewnić uczestnikom posiłku, wody, owoców, słodyczy  i nagród. Osoby, którym należą się szczególne słowa podziękowania to:

 1. Burmistrz i radni z Sokołowa Młp.,
 2. Andrzej Pasierb – Przewodniczący Rady Miejskiej,
 3. Roman Kochański – dyrektor Krytej Pływalni w Sokołowie Młp., pracownicy basenu,
 4. Wiesław Sondej – Dyrektor Zespołu Szkół w Sokołowie Młp.,
 5. Grzegorz Kwiecień – Zakład Komunalny Spółka zoo.,
 6. Arkadiusz Łuszczki – Zakład „Ceramix”,
 7. Artur Kisiel – Sklep „Papirus”,
 8. Danuta Kuduk – szefowa stołówki szkolnej,
 9. Bogdan Pustkowski – Firma „Crunchips.

Stanisław Kula; Bogusław Rybak

 

Galeria

DSC06497 DSC00208 DSC06506 DSC06513 DSC06522 DSC06528

DSC06555 DSC06544 DSC06841 DSC06556 DSC06934 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
 • Użytkownicy online: 172
 • Odwiedzin dzisiaj: 95
 • Odwiedzin wczoraj: 311
 • Ostatni tydzień: 1749
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1