Dzień Barbie

W 2024 roku obchody dnia Barbie przypadły na 9 marca, jednak ze względu na to, że była to sobota, my w Naszej szkole świętowaliśmy ten dzień 11 marca.

Lalka Barbie to najsłynniejsza lalka świata, z tej okazji warto poznać jej historię, w końcu była i jest marzeniem wielu dziewczynek. Barbie to pomysł Ruth Hendler –  żona współwłaściciela firmy Mattel i późniejsza prezes tej firmy. Wygląd lalki został zainspirowany niemiecką Bild Lilli, która wcale nie była w założeniu zabawką dla dzieci. Barbie miała przez te wszystkie lata wiele twarzy, imion, przyjaciół i członków rodziny. Barbie puszczały bańki, poruszały skrzydłami, śpiewały czy jeździły konno. Mieszkały tak w pałacu, jak i w stacji kosmicznej czy garderobie diwy operowej. Lalka stała się ikoną popkultury, inspiracją dla artystów i jest rozpoznawalna na całym świecie. 

W tym dniu dzieci w Naszej szkole mogły same poczuć się na Barbie, założyć coś szalonego, niejednokrotnie różowego i czuć się w tym dniu bezpiecznie, gdyż żadna niezapowiedziana kartkówka czy odpowiedź ustana nie była dla nich straszna.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1