Dbamy o Ziemię!

image00121 marca rozpoczęła się wiosna a w naszej szkole cykl zajęć o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Tego dnia grupa uczniów z klas najstarszych, czyli z kasy 7 oraz II-III gimnazjum, wzięła udział w 3-godzinnych warsztatach wiosennych pt. ,, Wiosenne spotkania – Międzynarodowy Dzień Ziemi”. Warsztaty przygotowała i poprowadziła p. Małgorzata Kwolek. Celem warsztatów było:

  • Rozbudzenie i pogłębienie świadomości ekologicznej, uwrażliwienie na piękno przyrody oraz budzenie szacunku do przyrody;
  • Stworzenie możliwości swobodnej wypowiedzi artystycznej na tematy ekologiczne, ochrony środowiska – związane z obchodami Międzynarodowego dnia Ziemi;
  • Wymiana doświadczeń w budowaniu plakatu;

Po obejrzenie krótkiego filmu pt. Jak powstał plakat? oraz przypomnieniu zasad budowy plakatu, młodzi artyści wzięli się do pracy.

Powstały wspaniałe plakaty, każdy o innej treści, ale wszystkie na temat. Prace zostały zgłoszone do Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. ,,Ziemia Nasz Dom” pod hasłem ,,Plakat Międzynarodowego Dnia Ziemi”.

Wernisaż wystawy oraz wręczanie nagród laureatom odbyło się 20 kwietnia o godz. 13 w Sali klubowej MGOKSiR w Sokołowie Młp.

Z naszej szkoły laureatem I nagrody został Rafał Rembisz uczeń klasy IIC Publicznego Gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych prac, które można oglądać w holu szkoły i Domu Kultury oraz życzymy dalszych sukcesów w następnych działaniach artystycznych.

Małgorzata Kwolek

Galeria

image008 image007 image002

image006 image005 image004 image003

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 18
  • Odwiedzin dzisiaj: 11
  • Odwiedzin wczoraj: 254
  • Ostatni tydzień: 1574
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1