„Co wiesz o naszej szkole i jej patronie?”

20. rocznica nadania imienia Jana Pawła II naszej szkole motywuje do poszerzania i propagowania wiedzy na jego temat, dlatego też powstała inicjatywa zorganizowania konkursu dla uczniów klas drugich i trzecich, który swoją formą będzie odpowiadał potrzebom dzieci w młodszym wieku szkolnym. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Karolina Trzpis, Sylwia Cisowska, Paulina Gielarowska oraz katechetka Agnieszka Pustkowska opracowały regulamin szkolnego teleturnieju wiedzy pt.: „Co wiesz o naszej szkole i jej patronie?”, a następnie przeprowadziły go w dniu 17 maja.

Wychowawcy klas wytypowali po trzech uczniów, jako drużynę reprezentującą daną klasę. Na zaproszenie Dyrekcji i organizatorów rolę przewodniczącej jury pełniła pani Grażyna Majka – wieloletnia nauczycielka i dyrektorka szkoły, która czyniła moc starań, aby nasza szkoła otrzymała imię i to właśnie za jej kadencji plan ten został zrealizowany. W czuwaniu nad uczciwym przebiegiem konkursu towarzyszyły jej panie: Elżbieta Kalandyk oraz Magdalena Kucia.

Uroczystego rozpoczęcia teleturnieju dokonała Pani Dyrektor Barbara Skóra – Czachor, która przede wszystkim życzyła powodzenia uczniom. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie współpracować ze sobą w drużynach, aby zdobyć jak największą ilość punktów w klasyfikacji końcowej, a zmagali się w następujących konkurencjach:

  • „Dyktando biegane”, którego treść dotyczyła życia codziennego w naszej szkole,
  • „Wielki test” – wyświetlany w formie prezentacji multimedialnej,
  • „Jaka to melodia?” – sam tytuł mówi za siebie,
  • „Chronologiczne zamieszanie” –należało ułożyć wydarzenia z życia Jana Pawła II według chronologii,
  • „Kto pierwszy ten lepszy” – komisja losowała pytanie z kuli i czytała na głos, drużyny zgłaszały się poprzez naciśnięcie dzwonka,
  • „Czy na dobre pytanie trafisz?” – uczestnicy pojedynczo losowali balony z pytaniami, przebijali je i starali się prawidłowo odpowiedzieć.

Pytania i zadania w konkurencjach dotyczyły przede wszystkim życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Pojawiło się też wiele ciekawostek o szkole i jej pracownikach, a uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, aby na nie odpowiedzieć.

Wspaniale było obserwować moc emocji, jakie towarzyszyły uczniom w rozwiązywaniu zadań. Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że wszyscy uczestnicy mogą czuć się zwycięzcami tego teleturnieju, bo wspaniale spędzili czas na rozmowach o naszej szkole i jej patronie współpracując z kolegami i koleżankami. Wyniki oraz uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas jubileuszowej akademii w dniu 24.05.2024 r.

Pragniemy podziękować Panu Krzysztofowi Różańskiemu – Przewodniczącemu Rady Rodziców za pozyskanie środków finansowych na zakup nagród dla laureatów i uczestników teleturnieju.

Paulina Gielarowska ,Karolina Trzpis, Sylwia Cisowska

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 0
  • Odwiedzin dzisiaj: 56
  • Odwiedzin wczoraj: 89
  • Ostatni tydzień: 558
Certyfikaty

wojsko

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1