BohaterON po raz kolejny w naszej szkole

„BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.” (https://bohateron.pl/o-nas/o-akcji/).

W naszej szkole tworzyliśmy laurki – kartki z życzeniami do powstańców. Niektóre z nich adresowane były do poszczególnych powstańców, inne zaś pisane ogólnie. Trudu napisania kartek podjęli się uczniowie klasy VIIIa oraz VIIIb.  Warto podkreślić, że również przedszkolaki zostały włączone w tę kampanię. W Zespole Szkół akcję zorganizowano po raz drugi. Kartki zostały spakowane i wysłane. Miejmy nadzieję, że już niebawem trafią w ręce powstańców. Cieszymy się, że możemy swobodnie mówić o bohaterach i wskrzeszać autorytety.

Anna Szot-Dec

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 17
  • Odwiedzin dzisiaj: 0
  • Odwiedzin wczoraj: 254
  • Ostatni tydzień: 1563
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1