Ależ było emocji!! Turniej Matematyczny 2016 już za nami!

image00923.03.2016r został przeprowadzony w naszej szkole Gimnazjalny Turniej Matematyczny 2016 pod hasłem „Polskie przysłowia”.

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki… Matematyka też może być przyjemna i o dziwo dawać radość.

W tym roku włączyliśmy się w inicjatywę Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improv oraz zorganizowaliśmy Turniej Matematyczny.

W naszej szkole wyglądało to następująco:

Osiem czteroosobowych zespołów gimnazjalnych zasiadło w przygotowanych dla siebie stolikach. Każda grupa miała za zadane uzyskać najlepsze miejsce dla swojej drużyny. Gra była warta świeczki – oprócz pamiątkowych dyplomów drużyna walczyła o piątki z matematyki dla wszystkich uczestników swojej grupy.

Na wstępie, korzystając z uprzejmości naszych uzdolnionych uczennic z IIIA Marty Nykiel oraz Anity Sliż, wszyscy zebrani obejrzeli wartościową prezentację pt. „Liczba Pi”, która również w marcu, dokładnie 14 marca, obchodziła swoje międzynarodowe święto.

Uroczyste rozpoczęcie Teleturnieju nastąpiło przy współudziale
P. Dyrektora Wiesława Sondeja, który trafnie ocenił, że problem z nauką matematyki w Polsce wcale nie leży w uczniach, ani w samym przedmiocie, lecz najczęściej w sposobie jej nauczania i dodał, że sam nie wie jak potoczyłyby się jego losy, gdyby bardziej do tego przedmiotu przekonali go jego nauczyciele matematycy.

Następnie został przeprowadzony „Turniej matematyczny”.
48 multimedialnych pytań losowanych po kolei dla każdej z grupy z jednominutowym czasem na odpowiedź. Każda grupa odpowiadała na 6 pytań. Turniej składał się z pytań z zakresu matematyki oraz nauk pokrewnych. Do każdego pytania dołączona była multimedialna prawidłowa odpowiedź oraz krótki opis „Na temat” pełniący rolę edukacyjną. Można było zdobyć +1 pkt lub -1 pkt.

Całość została poprowadzona przez dwójkę naszych medialnych uczniów IIA Dawid Dec oraz IIIA Anita Śliż. Rewelacyjnie poradzili sobie z trudnym zadaniem zawodu Konferansjer. Opiekunem mentalnym oraz merytorycznym była P. Beata Kraska.

Dziękujemy za gorący doping naszej widowni: IIA i IIC. Dodatkowo cieszymy się, że również oni włączyli się w zabawę oraz próbowali swoich sił w rozwiązywaniu pytań konkursowych. Zwycięska czwórka to uczniowie IIA: Aleksandra Okoń, Michał Gut,  Błażej Kulasa oraz Wiktoria Hudela.

Obchody Dnia Matematyki wyraźnie pokazały, że wśród uczniów istnieje ogromna potrzeba, by wzbogacić i urozmaicić naukę matematyki w polskich szkołach. Mam nadzieję, że nasz cel częściowo został spełniony: przekonał uczniów do tego przedmiotu i zachęcił ich do kreatywnego i logicznego myślenia. Jest to ciężkie zadanie, ale nie poddajemy się. Turniej bardzo się uczniom podobał. Ja też jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonej kolejnej już akcji promującej Królową Nauk-matematykę.

                                                                                                          Beata Kraska

 logoo

Za pomoc w organizacji dziękujemy szczególnie:

Dyrekcji, Paniom nauczycielkom Annie Tęczy-Blicharz oraz Bernadecie Słoninie, uczniom IIA: Dawidowi Dec, Bernadce Biernat, Dominice Jaskule, Ani Rembisz, uczennicom IIIA: Anicie Śliż, Marcie Nykiel oraz wszystkim uczestnikom rozgrywek!

Przykładowe pytania:

1

2

 

4

Galeria

image008 image007 image006 image005

image004 image003 image002 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 66
  • Odwiedzin dzisiaj: 162
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1937
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1