Światowy Dzień Uśmiechu – 6 października 2017 roku

image001         Światowy Dzień Uśmiechu nie ma stałej daty i obchodzony jest w pierwszy piątek października. Na pomysł tego święta wpadł artysta Harvey Ball, który w 1963 roku stworzył “smiley’a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Jego dzieło stało się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli dobrej woli i radości na świecie. W ten sposób wpadł na pomysł Światowego Dnia Uśmiechu, w czasie którego wszyscy powinni poświęcić większą uwagę uśmiechowi i dobrym uczynkom.

         Okazuje się też, że słynne słowa “Śmiech to zdrowie” mają pokrycie w badaniach naukowych. Otóż śmiech sprawi, że lepiej dotlenimy swój organizm, bo śmiejąc się nabierasz trzy razy więcej powietrza. Spontaniczny śmiech pozytywnie wpływa na samopoczucie. Śmiech jest doskonałą gimnastyką dla mięśni twarzy, przepony, brzucha, ramion. Pogodne osoby łatwiej zjednują sobie ludzi. Są przyjaźnie nastawione do świata, wydają się sympatyczniejsze i… atrakcyjniejsze.

         Dlatego w naszej Szkole ten dzień był wyjątkowy. Już od rana widać było na twarzach dzieci piękny uśmiech. Był to dzień w kolorze żółtym, dlatego uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej ubrani byli w żółtych bluzeczkach, leginsach,a także spódniczkach. Nie zabrakło również uśmiechu i koloru żółtego
u naszych Pań Wychowawczyń, a także u Pana Dyrektora, który z wielką radością świętował ten dzień z naszymi uczniami.

         Śmiejmy się więc każdego dnia, a to samo przekażemy naszym dzieciom. One są doskonałymi obserwatorami. A czy może być coś lepszego niż uśmiech na buźce dziecka???

“Uśmiech to magia. Powstaje z niczego, a potrafi zdziałać cuda”

mgr Joanna Wójcik

Galeria

image007 image006 image005

image004 image003 image002

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 67
  • Odwiedzin dzisiaj: 168
  • Odwiedzin wczoraj: 436
  • Ostatni tydzień: 1943
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1