Nasi uczniowie na wycieczce w Zakopanem!

image007     W dniach 4-9 września 2016r. uczniowie klasy IIIB Publicznego Gimnazjum pod opieka p. Małgorzaty Kwolek i p. Barbary Dobrzańskiej wzięli udział w sześciodniowej wycieczce do Zakopanego.

Wycieczka była realizacją II nagrody w Konkursie Ogólnopolskim, Budujemy Razem”, który zorganizowała Fundacja Hotele Polskie Dzieciom w Warszawie.

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Muzeum Tatrzańskie i Centrum Edukacji Przyrodnicze, TPN gdzie obejrzeli projekt pt.: „Dom Przyrody, Park Ludzi – Przez Edukację Ekologiczną do Zrównoważonego Korzystania z Ekosystemów Tatr”. Odwiedzili także Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach oraz Stary Cmentarz i kościół przy ul. Kościeliskiej. Podczas spaceru Doliną Kościeliską zobaczyli ciekawe skałki, jaskinie, bujną roślinność, górski potok, a przede wszystkim piękne krajobrazy. Turystyczny szlak zaprowadzi młodych odkrywców nad Lodowe Źródło i do Wąwozu Kraków.

Trzecioklasiści wędrowali także pod Skocznię i do Kuźnic, wspinali się, w trudzie, na Gugałówkę i do Butorowego Wierchu. Wzięli udział w nocnym biegu na orientację po ulicach Zakopanego, w dyskotece oraz w spotkaniu z podhalańskim Gawędziarzem. Zmierzyli się z wysokością n kolejce linowej, w parku linowym i na wesołym miasteczku. Spacerowali także, kilkakrotnie, po Krupówkach – czyli po najsłynniejszej ulicy w Polsce gdzie podziwiali wspaniałe wille, drewniane chałupy i wszelkie rękodzieło ziemi podhalańskiej. Ulica jest wspaniałym miejscem dla osób lubiących wszystko to, co góralskie… Krupówki są najbardziej tętniącą życiem ulicą w mieście- i nasi wycieczkowicze mogli tego doświadczyć.

Na koniec pobytu uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy. Pobyt uważamy za udany i godny polecenia. Panująca atmosfera i możliwość zobaczenia piękna okolic Zakopanego, a nawet samego miasta, oraz przeżycie wielu przygód na pewno na długo pozostanie w pamięć uczestników wycieczki.  Mamy nadzieję, że pogłębi to przyjaźnie i zaszczepi chęć odwiedzania wielu wspaniałych miejsc w naszej pięknej Ojczyźnie. Ponad to zachęci do brania udziału w kolejnych konkursach i dążenia do spełnienia swoich marzeń.

Małgorzata Kwolek, Barbara Dobrzańska

Galeria

image001 image002 image003 image004

image005 image006 image012 image011

image010 image008 image009 image013

image014 image015 image016 image017

image018 image024 image023 image022

image021 image020 image019

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 188
  • Odwiedzin dzisiaj: 4
  • Odwiedzin wczoraj: 72
  • Ostatni tydzień: 1784
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1