Nadanie imienia

12a8 maja 2004 roku w dniu urodzin Ojca Świętego społeczność Sokołowa Młp. świętowała wielką uroczystość: nadanie Zespołowi Szkół imienia Jana Pawła II.

Uroczystość nadania imienia szkole rozpoczęła się o godzinie 9.00 mszą świętą, którą celebrował Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej Kazimierz Górny. Była to bardzo uroczysta msza ubogacona pięknym śpiewem rozradowanej młodzieży. Msza zakończyła się o godzinie 10 po czym nastąpił przemarsz wszystkich uczestników do budynku Zespołu Szkół. Tutaj odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej, napisu na budynku szkoły oraz popiersia Jana Pawła II. Przekazany został również Zespołowi Szkół sztandar, po czym nastąpiły wystąpienia szacownych gości przybyłych na ta wspaniałą uroczystość. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna poświęcona Osobie Patrona. Uroczystość zakończyła się ok. godziny 13.00. Na uroczystości nie zabrakło pocztów sztandarowych ze szkół których patronem jest Ojciec Święty jak również naszych przyjaciół z Ukrainy. Uroczystość była bardzo udana i nawet zaświeciło słońce (mimo wcześniejszych pochmurnych dni). Miejmy nadzieję, że to będzie dobry znak na świetlaną przyszłość i rozwój Zespołu Szkół w Sokołowie Młp.

W styczniu 2003 roku powstał Komitet Organizacyjny Do Spraw Wyboru Patrona Zespołu Szkół, w skład którego weszli nauczyciele, dyrekcja, rodzice i radni. W demokratycznie przeprowadzonym referendum wypowiedzieli się uczniowie, nauczyciele i rodzice, którym zaproponowano sześciu kandydatów. 1 czerwca 2003 roku w budynku parafialnym obok kościoła odbyły się wybory patrona Zespołu Szkół. Społeczność Sokołowa wybrała Jana Pawła II. We wrześniu przystąpiliśmy do pracy promującej postać przyszłego patrona. Przeprowadziliśmy cykl konkursów i lekcji w ramach programu „Ojciec Święty – człowiek prawy i szlachetny patronem naszej szkoły”. Szkoła przybrała odświętny wystrój. Na gazetkach klasowych i korytarzach znalazły się zdjęcia dokumentujące życie i działalność duszpasterską naszego Wielkiego Rodaka – Papieża. Z okazji 25 – lecia Jego pontyfikatu uczniowie napisali 25 wierszy, które recytowali na zorganizowanym spotkaniu poetyckim. Uczniowie Publicznego Gimnazjum zostali wyróżnieni w konkursie zorganizowanym przez ,,Nowiny” – „Czego życzę Ojcu Świętemu”. Wyróżnione prace opublikowano w numerze specjalnym tejże gazety. W okresie przedświątecznym wysłano do Watykanu wiersze, listy i kartki świąteczne. Młodzież Zespołu Szkół należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Sokołowie przygotowała Jasełka z motywami papieskimi dla Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz środowiska. Zakupiono flagę papieską, mapy z pielgrzymkami Ojca Świętego po kraju i po świecie. Mamy Wielką Encyklopedię Jana Pawła II. Gromadzimy albumy oraz książki o życiu i Jego pielgrzymowaniu. Placówka nasza została wpisana do Księgi Rodzin Szkół im. Jana Pawła II, których w naszym województwie jest 15.
Decyzją Rady Rodziców uczniowie wpłacali 5 złotych na pamiątkowe cegiełki upamiętniające majową uroczystość. Zakupiliśmy drzewce i  piękny haftowany sztandar przedstawiający sylwetkę Papieża oraz godło Rzeczpospolitej Polskiej. Wykonana została tablica pamiątkowa i miedziane litery na fronton szkoły. Namalowany został olejny obraz przedstawiający Ojca Świętego, wieżę kościoła i Zespół Szkół. Obraz wisi w holu naszej szkoły. Tam również znajduje się popiersie Jana Pawła II wykonane z gipsu.

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 163
  • Odwiedzin dzisiaj: 69
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1723
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1