Spotkanie z kulturą… włoską

image006Dnia 8 czerwca, tj. w czwartek do naszej szkoły przybył wyjątkowy gość. Był to pochodzący z Mediolanu, mieszkający obecnie w Krakowie dziennikarz –  Matteo Cazzulani.  Odwiedził grupę gimnazjalistów w ramach „spotkania z kulturą”. Wydarzenie to odbyło się z inicjatywy Zespołu Motywacyjnego oraz Rady Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Pan Cazzulani przygotował prezentacją multimedialną pt. „Włochy. Kuchnia. Sport. Muzyka”. Spotkanie prowadzone było na zasadzie interakcji. Każdy z obecnych uczniów mógł odpowiedzieć na zadane pytanie i otrzymać za to „biscotti”, czyli włoskie ciasteczko. Na spotkanie zaproszeni zostali wybrani uczniowie, którzy w ciągu roku wyróżniali się swoim zachowaniem, wysokimi wynikami w nauce lub sukcesami sportowymi ze wszystkich klas gimnazjum. Goście mogli wejść tylko po okazaniu zaproszenia. Miejscem spotkania była świetlica odpowiednio udekorowana, zaaranżowana w stylu włoskiej tawerny. Młodzież chętnie brała udział w spotkaniu. Na koniec pan Cazzulani podpisał się na zaproszeniach uczniów oraz pozował do wspólnego zdjęcia. Organizacją wydarzenia zajęły się: p. B. Skóra-Czachor, p. M. Kwolek oraz p. A. Szot-Dec.

Galeria

image005 image004 image003 image002 image001

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1