„ Jeśli lekcje historii niczego nas nie nauczą, my nie nauczymy się, że historia nas uczy”

W. Churchill

3 listopada 2018r. w Zespole Szkół, w Sokołowie Małopolskim odbył się  Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. „Drogi do Wolności” w rocznicę 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronami konkursu i sponsorami nagród byli: Pan Stanisław Ożóg Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Mieczysław Miazga Poseł na Sejm RP, Pan Józef Jodłowski Starosta Rzeszowski. Głównym celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych wśród uczniów szkół gimnazjalnych, podstawowych
i ponadpodstawowych oraz upowszechnienie wiedzy z zakresu historii Polski.  Zakres tematyczny konkursu obejmował dzieje Polski w latach 1914 – 1921.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie  zespoły składające się z dwóch członków  rozwiązywały test, tu uczniowie zmagali się z zadaniami indywidualnie. W drugim etapie zespoły odpowiadały na pytania w formule pytań otwartych. Wygrywała drużyna, która w sumie za etap I i II uzyskała największą liczbę punktów.

Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Zespół reprezentujący Publiczne Gimnazjum tworzyli Maciej Marciniak i Przemysław Kania kl. IIIA, natomiast zespół reprezentujący Szkołę Podstawową tworzyli Tomasz Kawa i Kacper Rembisz kl. VIIIb.

Chcieliśmy bardzo podziękować Naszym uczniom, że podjęli trud przygotowania i zechcieli reprezentować naszą szkołę w tym konkursie. Pomimo, że tym razem nie udało się im stanąć na podium mamy nadzieję, że nie zniechęci ich to do historii, bo przecież „Historia Magistra Vitae Est”

Opiekunowie: mgr Stanisław Kula , Barbara Skóra Czachor

Galeria

 

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
  • Użytkownicy online: 8
  • Odwiedzin dzisiaj: 155
  • Odwiedzin wczoraj: 311
  • Ostatni tydzień: 1603
Certyfikaty

zdrowie

zdrowie

dove

zdrowie

innowacyjna

Szkoła pamięta

Serce i pomoc

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1