Najbardziej wyczekiwana premiera tego roku film „Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz.1”. I my tam byliśmy!

film21 listopada 2014r. gimnazjaliści naszej szkoły ZSJP2 w zaskakującej ilości (83 osób), wybrali się ma wycieczkę do kina Helios na zdecydowanie największy i najbardziej oczekiwany film młodzieżowej popkultury tego roku! To już trzecia część  jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat i nowej, wielkiej popkulturowej sagi.

Ekranizacja filmu spełniła nasze oczekiwania. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Momentami film był niezwykle smutny i wzruszający, momentami pełen grozy oraz napięcia. Wymagał też głębszej analizy psychologicznej. Niewątpliwie zapadnie w pamięć na dłuższy czas. Film był intrygujący, stąd też z zapartym tchem śledziliśmy losy bohaterów.

Ku zaskoczeniu wszystkich kino-maniaków wyjazd uświetnił swoją obecnością również Dyrektor Naszej Szkoły Wiesław Sondej, dodatkowo pasjonat dobrego kina. Nad bezpieczeństwem podopiecznych pieczę sprawowali: Bazan Anna, Kwolek Małgorzata, Kraska Beata, Walicki Sebastian.

W imponującej obsadzie znaleźli się nagrodzeni Oscarami Jennifer Lawrence i Phillip Seymour, a także Donald Sutherland. Po raz pierwszy w „Igrzyskach śmierci”, w jednej
z kluczowych ról, zobaczyliśmy Julianne Moore.  “Igrzyska śmierci” to powstały na podstawie powieści Suzanne Collins film science-fiction, opowiadający o nowym państwie powstałym w przyszłości na terenach Ameryki Północnej.

Katniss wraz z matką i siostrą mieszka w legendarnym, podziemnym dystrykcie trzynastym, który, wbrew kłamliwej propagandzie, przetrwał zemstę Kapitolu. Z nowymi przywódcami na czele, rebelianci przygotowują się do rozprawy z dyktatorską władzą. Katniss, mimo początkowych wahań, zgadza się wziąć udział w walce. Staje się symbolem oporu przeciw tyranii prezydenta Snowa.

“Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” mają niewątpliwą szansę stać się numerem jeden w światowym box office i utrzymać tę pozycję przez długi czas. Przewiduje się, że trzecia część popularnej trylogii zarobi na otwarcie ponad 100 milionów dolarów.

Pierwsza część serii zarobiła w pierwszy weekend 152 i pół miliona dolarów. Jej kontynuacja “Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia” zainkasowała 158 milionów dolarów w weekend otwarcia. Oznacza to, że nowy film prawdopodobnie pójdzie w ich ślady zwłaszcza, że jest to jedyna tak duża premiera tego weekendu.

Trylogia cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Gwiazda filmu Jennifer Lawrence zalicza się obecnie do z najbardziej znanych i docenianych aktorek młodego pokolenia.

Ponadto “Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1” są jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Czynniki te pozwalają przypuszczać, że obraz może przekroczyć 150 mln dolarów w pierwszy weekend wyświetlania i stać się liderem 2014 roku pod tym względem, a może nawet zaliczyć się do czołówki najlepszych otwarć wszechczasów.

Beata Kraska

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1