Wizyta w Evitce

JpegWychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych uczniów na poznawanie nowych form aktywności fizycznej oraz urozmaicenia zajęć z zakresu wychowania fizycznego postanowiliśmy przeprowadzić kilka lekcji na siłowni. Mając na uwadze  to, że wielu naszych uczniów rozpoczyna  na własną rękę ćwiczenia siłowe, celem zajęć było również omówienie i pokazanie prawidłowej techniki ćwiczeń żeby mogli lepiej poznać ten sport i uniknąć kontuzji. Dzięki właścicielowi lokalnej Siłowni „Evitka, Panu Oskarowi Jackowi, który bezpłatnie udostępnił swój obiekt do przeprowadzenia kilku pokazowych lekcji zorganizowaliśmy zajęcia dla uczniów klasy III gimnazjum. Młodzież została zapoznana z obsługą poszczególnych maszyn do ćwiczeń, a przede wszystkim z bezpiecznymi dla siebie formami i techniką ćwiczeń. Sztangi i hantle to tylko tradycyjna część możliwości ćwiczenia, w Evitce mogliśmy również skorzystać ze sprzętu fitness: bieżni, steperów, orbitreków, kettlelbells czy linek TRX.Jpeg

Z opinii młodzieży, oraz z obserwacji jej zaangażowania w ćwiczenia widać było, że nowa forma zajęć bardzo się podobała. Ogromnie nas to cieszy ponieważ ćwiczenia z oporem wykonywane poprawnie technicznie i z odpowiednim doborem obciążenia są bezpieczną i dobrą formą aktywności fizycznej i z powodzeniem mogą stać się pasją i sportem całego życia.

Korzystając ze strony internetowej naszej szkoły bardzo dziękujemy za możliwość bezpłatnego skorzystania z atrakcji obiektu właścicielom Siłowni ,,Evitka w Sokołowie Młp.

Łukasz Marecki

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1