Ostatnia część „Igrzysk śmierci” Kosogłos cz.2 –wycieczka do kina

plakatOstatnia część „Igrzysk śmierci”, jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat przyciągnęła do kin Helios w Rzeszowie fanów tejże sagi spośród naszych uczniów. 24.11.2015 r autokar został wypełniony gimnazjalistami z klas IIA, IIB IIC oraz IIB i IIIC.

W imponującej obsadzie znaleźli się ponownie nagrodzeni Oscarami Jennifer Lawrence i Phillip Seymour Hoffman, a także Donald Sutherland. Po raz drugi w „Igrzyskach śmierci”, w jednej z kluczowych ról, zobaczyć można było Julianne Moore, która wcieliła się w rolę prezydent Dystryktu 13.

Druga część „Kosogłosa” była diametralnie różna od pierwszej, która stanowiła jedynie wprowadzenie do ostatecznego starcia zbuntowanych dystryktów
z Kapitolem. Ostatnia część sagi ilością akcji nie odbiega od dwóch pierwszych odsłon „Igrzysk śmierci”. Liczba wybuchów, strzelanin i scen walki zadowoli nawet najwybredniejszych kinomanów. Jednak i ci, którym podobała się bardziej aktorska
i psychologiczna pierwsza część „Kosogłosa”, znaleźli tutaj coś dla siebie.

W swoim filmie Francis Lawrence w ciekawy i przekonujący sposób pokazał okrucieństwo wojny oraz jej wpływ tak na życie młodych ludzi, jak i całych społeczeństw. Rozbite rodziny i związki, śmierć bliskich czy zespół stresu pourazowego pozwalają lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące tego rodzaju konfliktami. Zręcznie uchwycony zostaje również polityczny aspekt wojny, w której jedyną zasadą jest brak wszelkich zasad, a kłamstwa i brudne sztuczki są na porządku dziennym.

Więcej szczegółów nie zdradzimy:) Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z obejrzenia filmu, więc gorąco zapraszamy do kin!

 

Beata Kraska

stopka - szkoła

librus
przedszkolestr
Statystyki
Certyfikaty

Organizator sportu

Certyfikat EDSS 2022

AWF

SKS

SKS

Dyplom uznania

Zaswiadczenie

Dyplom klimat

Podziekowanie

Oblicza dialogu

szkola-odkrywców-talentów

certyfikat5

certyfikat

certyfikat 2

certyfikat1